Güzelyurt'ta "Piyasa Gözetimi ve Denetimi ile TÜKETİCİ FARKINDALIĞI" artırılması etkinliği yapıldı.
/ Categories: Haberler

Güzelyurt'ta "Piyasa Gözetimi ve Denetimi ile TÜKETİCİ FARKINDALIĞI" artırılması etkinliği yapıldı.

                   Ticaret Dairesinin Piyasa Denetim Ekibi haftaiçi- haftasonu demeden piyasa denetimlerini sürdürüyor. Denetimlerinde "Tarihi geçmiş veya bozuk malların müsadere edilmesi", "Etiketsiz ürünlerin tespiti ", "Tüketiciyi yanıltan etiket ve kasa fiyat farklarının" tesbitini yaparak gerekli uyarı ve cezai işlemlerini yapmaktadır. Bugün Güzelyurt Bölgesinde Piyasa Denetim ve Gözetim görevlerinin dışında TÜKETİCİ FARKINDALIĞI artırmak için denetim yaptıkları bölgede vatandaşa da Tüketici HAKLARI konusunda bilgilendirme yaparak broşür dağıttılar.

             Tüketici farkındalığının artırılması hedefiyle hayata geçirilen proje kapsamında "Değişik zamanlarda" farklı bölgelerde vatandaşla bir araya gelerek Tüketici Haklarını ve  güvenli olmayan ürünler ve/veya piyasada karşılaştıkları sorunlu ilgili şikayetlerin tek bir noktadan yapılmasına olanak tanıyan "ALO 171 HATTI" tanıtılmaya devam edecek.

“ALO 171 HATTI 365 GÜN 24 SAAT HİZMET VERİYOR”

Vatandaşlar almış oldukları mal veya hizmette bir kusur tespit ettikleri zaman ister ev, isterse cep telefonlarından Ticaret Dairesi bünyesinde kurulan “ALO 171” telefon hattını arayabilirler

Previous Article "7. SMİİC Metrology Council" 28-29 Ocak 2020 tarihli toplantıya ülkemizi temsilen katıldık.
Next Article Hal Yasası Ekonomi ve Enerji Bakanlığı tarafından Bakanlar Kuruluna sevk edildi.
Print
456

Theme picker