Denetimler  piyasaya olumlu etki yaratmaya başladı.
/ Categories: Haberler

Denetimler piyasaya olumlu etki yaratmaya başladı.

Fiyat ve Kalite Denetim Memurlarımızın ada genelinde yaptıkları denetimler piyasaya olumlu etki yarattı, özellikle vatandaşın en çok alış veriş yaptığı büyük marketlerde dünden bu yana fiyatlar normal satış fiyatına geriledi.  Fiyat ve Kalite Denetim Memurlarımız tarafından Azami Kar Yüzdeliği Emirnamesi kapsamında,  fırsatçı işletmelere karşı denetimler tüm hızı ile devam edecektir. 

Daire olarak piyasa denetimleri devam ederken eş zamanlı olarak daireden oluşturulan bir ekipte geriye dönük  yapılan satışların denetimlerini yaparak, yapılan incelemelerde tesbit edilen fahiş fiyatlara da cezai işlemler yapılacaktır.

Tüm Dünyada sağlık ile ilgili büyük bir mücadele yapılırken vatandaşın bu zor günlerini birlik ve beraberlik düşüncesinden uzak bencilce fırsatçılığa çeviren işletmelere gereken tüm cezai işlemler yapılacaktır. Dairemiz bu konuda denetimlerini aralıksız devam ettirecektir.

İlerki günlerde yapılan denetimlerde denetlenen yerler ve cezalarla ilgili bilginin yer alacağı tablo sizlerle paylaşılacaktır. 

Ticaret Dairesi olarak birlik ve beraberliğimizi ve toplum sağlığımızı  etkileyecek, vatandaşların elzem ihtiyaçlarına karşı olabilecek her türlü fırsatçı kötü niyetli davranan işletmelerin karşısında yer alacağız. 

Previous Article Zor günleri fırsatçılığa çeviren FIRSATÇI İŞLETMELERE karşı denetimler ada genelinde devam ediyor.
Next Article Korona virüs fırsatçılarına karşı Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ve Bakanlık bünyesinde yer alan Ticaret Dairesi seferber oldu
Print
63

Theme picker