Denetimler piyasaya olumlu etki yaratmaya başladı.

Denetimler  piyasaya olumlu etki yaratmaya başladı.

Fiyat ve Kalite Denetim Memurlarımızın ada genelinde yaptıkları denetimler piyasaya olumlu etki yarattı, özellikle vatandaşın en çok alış veriş yaptığı büyük marketlerde dünden bu yana fiyatlar normal satış fiyatına geriledi.  Fiyat ve Kalite Denetim Memurlarımız tarafından Azami Kar Yüzdeliği Emirnamesi kapsamında,  fırsatçı işletmelere karşı denetimler tüm hızı ile devam edecektir. 

Daire olarak piyasa denetimleri devam ederken eş zamanlı olarak daireden oluşturulan bir ekipte geriye dönük  yapılan satışların denetimlerini yaparak, yapılan incelemelerde tesbit edilen fahiş fiyatlara da cezai işlemler yapılacaktır.

Tüm Dünyada sağlık ile ilgili büyük bir mücadele yapılırken vatandaşın bu zor günlerini birlik ve beraberlik düşüncesinden uzak bencilce fırsatçılığa çeviren işletmelere gereken tüm cezai işlemler yapılacaktır. Dairemiz bu konuda denetimlerini aralıksız devam ettirecektir.

İlerki günlerde yapılan denetimlerde denetlenen yerler ve cezalarla ilgili bilginin yer alacağı tablo sizlerle paylaşılacaktır. 

Ticaret Dairesi olarak birlik ve beraberliğimizi ve toplum sağlığımızı  etkileyecek, vatandaşların elzem ihtiyaçlarına karşı olabilecek her türlü fırsatçı kötü niyetli davranan işletmelerin karşısında yer alacağız. 

Print
Posted: Mar 18, 2020,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

Theme picker

«Nisan 2020»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
3031123
126002

Korona virüs fırsatçılarına karşı Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ve Bakanlık bünyesinde yer alan Ticaret Dairesi seferber oldu

Korona virüsün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetin’de de görülmesinin ardından fırsatçıların özellikle maske, dezenfekte malzemeleri ve alkol fiyatlarının artmasının ardından Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ve bünyesinde bulunan Ticaret Dairesi harekete geçerek hijyen ürünlerinin fiyatlarında fırsatçılık yapan esnaflara karşı denetimleri sıklaştırdı.

Devamı
4
126055

Bu zor günlerde ithalat'da Bürokrasiyi azaltmak için "İthalatı  ve  İhracatı  (Düzenleme  ve  Denetim) Tüzüğünde" değişiklikler yapılmaya devam ediyor.

Kovid 19 virüs salgını ile tüm dünyada yaşanan bu zorlu süreçte Ticaret Dairesi olarak piyasa dengelerini korumak tüketiciyi korurken ayni zamanda ithalatcılarıda bu zorlu zamanlarda ithalatlarını gerçekleştirmelerinde daha kolaylık sağlamak amacı ile İthalatı  ve  İhracatı  (Düzenleme  ve  Denetim) Tüzüğümüzde değişikliğe gidilmiştir.

Devamı
5
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Kategoriler