Ticaret Dairesi görev başında..

Ticaret Dairesi görev başında..

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye ve  Rum Kesiminde koronavirüs vakalarının görülmesinin ardından Başbakan Ersin Tatar başkanlığında gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısında dünyayı etkisi altına alan salgına karşı önemli kararlar alınmıştır ve  alınan bu kararlardan özellikle;

  • 14 Mart’tan itibaren 1 Nisan’a kadar Türkiye dahil tüm ülkelerden, KKTC’ye giriş ve çıkışlar yasaklandığı, ülkeye sadece KKTC vatandaşı, ülkede eğitim alan öğrenciler ve göçmenlerin giriş yapabilecekleri ve
  • Kamuda itfaiye, polis, sivil savunma ve maliye, dışında diğer kamu kuruluşlarında çalışan tüm personelin 27 Mart’a kadar idari izinli olacağı, özel sektörde ise marketler, benzin istasyonları ve eczaneler gibi sektörler dışında hizmetlerin duracağını belirtti.

Bakanlar Kurulunda alınan kararlarla birlikte Ticaret Dairesi bünyesindeki tüm şube ve birimleri görevlerini aksatmadan çalışmaya devam edecektir.

  • Tüketici Hizmetleri Birimi "ALO 171 TÜKETİCİ ŞİKÂYET VE BİLGİ HATTI" aracılığı ile gelen ihbarlardan oluşan veriler İç Ticaret Şubesinde değerlendirilip, Fiyat ve Kalite Denetim memurlarımız tarafından  öncelikle ihbarlar değerlendirip, ülke genelinde “Piyasa Gözetimi ve Denetimi”  aralıksız sürdürülecektir.
  • Dış Ticaret Şubesi “İthalat ve İhracat işlemleri” ile ilgili İthalatçı ve ihracatçılardan gelecek olan talepleri değerlendirmek için görevlerinin başında olacaktır.

Vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda piyasada sıkıntı yaşanmaması için Ticaret Dairesi olarak gerekli tedbirleri almaktayız. Bu nedenle halkımızın sakin olması ve ithalat ile ilgili kurumların görev başında olmasından dolayı ithalat işlemlerinde aksama olmayacaktır.

Print
Posted: Mar 14, 2020,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

«Mart 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
22232425262728
12
161263

E-Devlet proje sorumlusuyla birlikte dijitalleşmiş kamu hizmetleri verme yolundaki ikinci hedefimiz “ Online Araç İthal İzinleri” ile ilgili toplantı yaptık.

Ticaret Dairesi olarak vatandaşlara dijitalleşmiş kamu hizmetleri verme yolundaki ikinci hedefimiz “ Online Araç İthal İzinleri” ile ilgili E-Devlet proje sorumlusuyla birlikte toplantı gerçekleştirilmiştir. Bugün yapılan toplantıda dijitalleşme yolundaki adımlarımız planlanarak takvimdeki günleri belirlenmiştir.

Devamı
34567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Kategoriler